מרכז י.נ.ר

כניסה למשתמשים 18/01/2022 ט"ז שבט תשפ"ב

פורום נישואין ומשפחה - גישור למען שלום בית אמיתי

14/05/2019 16:30 שאלה: גישור למען שלום בית אמיתיד.א

ערב טוב, אנחנו נשואים למעלה מ10- שנים יש לנו ילדים קטנים, במשך השנים לא חוויתי מאשתי סוג של רגש, רמזתי ותבעתי שצריך שינוי שנצא ונבלה יחד והיא נחסמה רגשית, משפחתה במפגשים המשפחתיים מקשים ואומרים לה דיעות שונות עליי שאני לא מתאים, שאני באופי שלהם, הם אומרים באופן מפורש שאני מרחיק אותה ממשפחתה, למרות שאנחנו נוסעים ואנחנו רחוקים 3 שעות נסיעה מיהם היה אירוע בחג שהתפוצץ לאחר שמשפחתה צעקה עליי שאני מרחיק אותה,שאני לא בעל טוב, שכשאני רוצה לדבר איתה אני לוקח אותה לצד כאילו חפץ ועוד בסגנון שסך הכל אני סובר שעיינים בינינו לא צריך להידבר בפורום מול כולם, זו דעתי ואני מנסה למצוא זמן מתאים אני לא מגיב כאשר הם מושכיםאותו לדיון פומבי בפועל האחות מציעה לה להתגרש ומספר פעמים, הרימה קול עליי ליד בעלה, כאילו מדובר על תגרת רחוב ולא על זוגות חרדים שצריך להיות שמירה על שלום בית, הצעתי לאשתי שתבחן את הדברים על ידי נתק מיהם וטיפול רגשי, ציינתי בפניה שלא ניתן להמשיך לחיות ללא רגש זוגי בסיסי של יוזמה הכי פשוטה, בבד בבד אי אפשר לשמוע כל יום שיחה אנטי אל הזוגיות שלנו, שאלתי שאם אשתי לא מסכימה לאמר להם שהם מסכנים את הנישואין ובריאות הילדים, האם יהיה נכון להגיע לגישור ובו לחייב על ניתוק וטיפול זוגי כדי לבדוק האם ניתן לחיות יחד

לשאלה זו ענו 2 מומחים

28/05/2019 11:40

גישור למען שלום בית אמיתי

פנינה ניימן

 ברור שהזוג הנ"ל חייב עזרה מקצועית, אבל השאלה היא האם זה נכון להגיע לגישור כדי לחייב ניתוק וטיפול זוגי כדאי לבדוק אם נתן לשקם את הזוגיות?

והתשובה היא, שהשואל לא מכיר או מבין ענין הגישור. גישור הינו תהליך ליברלי. שני הצדדים חייבים להגיע לגישור מרצונם החפשי כדי ליישב את הסכסוך שלהם.

הזוג הנ"ל נמצא במצב זוגי כואב ואם הם לא מצליחים לתקשר בצורה יעילה או להחליט ביחד אם ללכת לטיפול זוגי בכדי לשקם את הזוגיות, גישור כן יכול לעזור להם. גישור יתן לכל צד את ההזדמנות להביע  ולבטא את עצמו,  גישור יתן לכל צד את ההזדמנות להרגיש שממש שומעים ומבינים אותו. גישור גם יתן לכל צד את ההזדמנות לשמוע ולהבין את הצד השיני. ואז כאשר המתח ירד, יהיה להם הזדמנות לחשוב על פתרונות ביחד בלווי המגשר.

אבל ברור שאי אפשר לחייב בן אדם להגיע לגישור. גישור הוא תהליך שמוביל את הצדדים לבוא להסכם מרוצונם החפשי, בלי שמישהוא יחייב אותם לעשות זאת.

בברכת הצלחה ונכונות לעזור,

פנינה ניימן

מגשרת ובוגרת פרקטיקום

29/05/2019 09:02

גישור למען שלום בית אמיתי

סיגלית בוזגלו

שלום וברכה,

מתוך הדברים שהועלו על הכתב אני מאוד שמחה על הרצון הטוב להשקיע בחיי הזוגיות, ועל כן לכתוב ע"ג השורות זה בטח לא ניתן הפיתרון הממולץ והחיובי במקרה זה אך ורק לבוא ביחד לשמע אחד את השני לראות מה מפריע בין אחד לשני וכמובן להגיע בעז"ה לפיתרון הדדי משותף כי מי שחי ביחד חייב לשמוע דברים ביחד ולתקן ביחד ואז יושבים וקוצרים את הפרחים בהצלחה סיגלית

 

להרשמה ופרטים נוספים

מרכז ינר

סניף ירושלים: בית הדפוס 30
טלפון: 02-6321600
סניף מרכז: ברוך הירש 14
טלפון: 03-7160130